استفاده از نرده استیل، حفاظ استیل و درب استیل در دکوراسیون ساختمان

امروز استفاده از استیل برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی و بهبود ایمنی در نمای بیرونی ساختمان افزایش پیدا کرده است. طراحان و ساختمان سازان همواره از فناوری های بروز و متریال با دوام برای پروژه های خود استفاده می کنند. برای دست یابی به این هدف باید از شیوه های جدید و متریال مناسب در طراحی دکوراسیون و نمای ساختمان کمک گرفت. از گذشته تا امروز استیل یک عامل مهم در شیوه طراحی ساختمان بوده است. استیل هرگز جایگاه خود را به عنوان یک متریال برگزیده در ساختمان سازی از دست نداده است. با داشتن ویژگی های خاص در استیل این فلز برای ساخت وسایل و ابزار متنوع ای در ساختمان به کار گرفته می شود. این وسایل و ابزار استیل نقش مهمی در شیوه طراحی دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی دارد. از مهم ترین محصولات در این زمینه می توان به نرده استیل، حفاظ استیل، درب استیل اشاره کرد. در ادامه با این محصولات بیشتر آشنا می شویم.

استفاده از نرده استیل دکوراسیون داخلی و ایمنی نمای بیرونی

نرده استیل برای حفاظت از مسیر راه پله ها در داخل ساختمان و بالکن ها در نمای بیرونی ساختمان هستند که در گذشته به جای استیل از متریال آهن و چوب استفاده می شد. امروزه با پیشرفت در صنایع فلزی نرده ها از نوع استیل ساخته می شوند. این مدل نرده ها در زیبایی و افزایش ایمنی ساختمان ها  بسیار مهم هستند. با توجه به دوام و مقاومت نرده استیل در مقابل شرایط خشن آب و هوایی همچون سرما، گرما و رطوبت در پروژه های نرده کشی ساختمان های امروزی اولین گزینه است. برای همین نرده استیل، در بالابردن جنبه زیبای فضای دکوراسیون داخلی و ساخت یک محافظ ایمن برای نمای بیرونی در تمام ساختمان های خصوصی و عمومی موثر است.

یکی دلایل استفاده از نرده استیل در دکوراسیون داخلی، دوام طولانی مدت آن است. استیل با وجود عناصری چون نیکل و کروم به  راحتی در مقابل پوسیدگی و زنگ زدگی مقاومت می کند. ساخت پله های متنوع در کنار  اجرای نرده شیشه‌ای، فضای دکوراسیون داخلی را زیباتر و امروزی تری می کند. به همین راحتی استیل ایمنی و زیبایی را یک جا به داخل خانه شما می آورد. به طور کلی نرده استیل با دو نوع کیفیت تولید و نصب می شود. نرده هایی که با آلیاژ استیل 304 ساخته می شوند و نرده هایی که با استیل 201 تولید می شوند. تفاوت این دو نوع نرده استیل در میزان مقاومت آنها در مقابل رطوبت و اکسیداسیون فلز است که بر این اساس نرده استیل 201 به سبب نبود نیکل در ساختار خود توان کمتری در مقاومت فرسایشی نسبت به نرده استیل 304 دارد اما با این همه در انتها می تواند به این نکته تاکید کرده که استفاده از نرده استیل برای دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی یک مزیت انکار ناشدنی و مثبت است.

استفاده از حفاظ استیل ایمنی داخلی و بیرون دکوراسیون ساختمان

یکی از محصولاتی که در ایمنی داخل و بیرون پنجره و درب ها در دکوراسیون داخلی کاربرد دارد، حفاظ استیل است. امروزه برای طراحی یک پنجره یا بالکن به ایمنی آن نیز توجه می شود. حفاظ استیل را می توان یک سازه استیل تقویت شده دانست که به صورت محافظ تقویت شده و ایمن در جلوی پنجره ها و ورودی درب های آپارتمان با هدف ممانعت از ورود غیر مجاز افراد خارجی استفاده کرد. در بسیاری از ساختمان های تجاری مانند بانک ها و طلافروشی های از این محصول به صورت گسترده استفاده می شود. حفاظ استیل بر خلاف حفاظ های آهنی نیازی به نگهداری ندارد و ظاهر براق آن علاوه بر تامین امنیت و ایمنی محل کار و زندگی به زیبای ساختمان ها کمک می کند. حفاظ استیل که بیشترین استفاده را در صنایع ساختمان سازی دارد به سه نوع تقسیم می شود که عبارتند از : حفاظ استیل پنجره، حفاظ استیل بالکن و حفاظ استیل بانکی. ساخت و نصب وسایل امنیتی نیاز به دقت و مهارت کافی دارد و باید از باکیفیت ترین نوع استیل در آنها استفاده شود.

استفاده از درب استیل در طراحی نمای ورودی ساختمان و دکوراسیون داخلی

درب استیل یک دیواره متحرک در ابعاد متفاوت است که در ورودی یا خروجی ساختمان قرار می‌گیرد. این درب شامل فرم و لولا ها و دستگیره که بر روی لنگه های ثابت یا متحرک آن قرار داده شده است. با استفاده از این محصول می‌توان مسیر تردد به داخل و خارج ساختمان را کنترل و تنظیم کرد. مدل درب استیل با توجه به اندازه فضای ورودی هر ساختمان و برای ایمنی و زیبایی بیشتر طراحی و تولید شده‌ است. درب‌های استیل از جنس آلیاژ استیل 304 و استیل 316 نگیر ضد زنگ بوده و در دو نوع تک لنگه باز شو و دولنگه با کتیبه و بدون آن طراحی و ساخته می‌شود. برای ساخت این نوع محصول استیل از طرح ها متنوع و بر اساس اندازه های متفاوتی استفاده میشود. استفاده از درب استیل در داخل واحد های آپارتمانی می‌تواند علاوه بر زیبایی یک دری ضد سرقت نیز محسوب شود. معمولا از درب استیل برای کاهش هزینه نگهداری در بازسازی ساختمان استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *