Uncategorized

تقویت اعتماد به نفس با ۶ راه حل تضمینی 

 

اعتماد به نفس یک جور طرز فکر مثبت راجبه خودتون و توانایی هاتونه و درست همون موقعی که همه چیز به هم می ریزه، می تونه به فریادتان برسه و به شما کمک کنه تا در برابر مشکلات تون قوی باشین. بزرگ ترین و موفق ترین آدمایی که می شناسیم هم بعضی وقتا دچار کمبود اعتماد به نفس می شن. واسه تقویت اعتماد به نفس، مثل هر توانایی و مهارت دیگری باید تمرین داشته باشین تا بتونین اونو مدیریت کنین، اما وقتی بتونین خودتون افسار رو به دست بگیرین، پیشرفت می کنین و زندگی تون به خاطر این به اونو می شه.

در این متن قراره ۶ راه واسه بالا بردن اعتماد به نفس به شما پیشنهاد بدیم. لطفا ما رو تا پایان همراهی کنین.

۱. از زبون بدن تون به درستی استفاده کنین

زبون بدن هرکی نشون می ده که اون فرد چقدر به خودش اطمینان داره. از چهره ی بعضی آدما می شه فهمید که حتی خودشون هم خودشون رو قبول ندارن! طوری خودتون رو نشون بدین که همه بدونن می تونین هر موقعیتی رو مدیریت کنین و بر شرایط مسلط هستین. اگه اعتماد به نفس رو در ظاهرتون نشون بدین و از زبون بدن تون به درستی استفاده کنین، نه تنها حس می کنین که از پس هر چیزی برمی آیید، بلکه دیدگاه بقیه هم نسبت به شما تغییر می کنه و به توانایی هاتون اعتماد می کنن.

  • سرتون رو بالا بگیرین، صاف بشینین، به آرامی شونِه هاتون رو عقب ببرین تا طبق ستون فقرات تون قرار بگیرن، شل و ول دست ندین و وقتی صحبت می کنین مستقیما به فرد مقابل تون نگاه کنین.

۲. درست لباس بپوشید

وقتی ظاهرتون خوب باشه احساس بهتری نسبت به خودتون دارین. لباسا و لوازم مناسب انتخاب کنین، زندگی و کارتون رو جوری نظم و ترتیب بدین که در خور شخصیت شما باشه و احساس بهتری نسبت به خودتون پیدا کنین، همه اینا باعث تقویت اعتماد به نفس شما می شه. لباس تون باید طوری باشه که موفقیت رو نشون بده. لوازم شخصی شما نشون دهنده ی شخصیت تون هستن پس در انتخاب شون دقت کنین.

  • یک لباس مناسب و قشنگ که توجه بقیه رو جلب کنه، می تونه به شروع یک مکالمه کمک کنه.

۳. جسورانه و جذاب صحبت کنین

سخنرانان خوب، با اعتماد به نفس، با ثبات و با یک ریتم مناسب صحبت می کنن. اونا یاد گرفتن در صحبت کردن تأثیرگذارتر باشن، به جای اینکه بین سخنرانی تپق بزنن و گیر کنن، شمرده حرف میزنن و بین صحبت هاشون مکث می کنن.

  • یک لحن جسورانه، جذاب و مؤدبانه واسه صحبت کردن انتخاب کنین تا اعتماد به نفس تون رو نمایش بدین. این طوری عزت نفس تون بیشتر می شه و به خودتون ایمان میارید. واسه اینکه جدی به نظر برسین، خیلی هیجان زده و عصبی نباشید و زیادی نخندید. اگه مردم حس رهبری رو در شما ببینند به صحبت هاتون بیشتر توجه می کنن.
این مطلب مشابه را هم بخوانید :   تقویت عضلات بازوها و شونِه با ۲۰ نکته ای که دستان شما رو قوی می سازه 

۴. مثبت فکر کنین، مثبت عمل کنین

انرژی مثبت باعث نتیجه مثبت هم می شه، پس سعی کنین نیمه ی پر لیوان رو ببینین و به مسائل منفی فکر نکنین.

  • همیشه لبخند بزنین، بخندین و با آدمای مثبت رفت و اومد کنین تا هم خودتون حس بهتری داشته باشین و هم کسائی که دور و برتان هستن.
  • یک دفترچه یادداشت داشته باشین و هدفا و موفقیتای روزانه تون رو در اون بنویسین. شکرگزاری و رضایت واسه هر کار مثبتی که انجام میدید، باعث تقویت اعتماد به نفس و آرامش داخلی شما میشه.

۵. مرد عمل باشین

تقویت اعتماد به نفس فقط به ظاهر خوب نیس، باید خوب هم عمل کنین. در یک مهمانی یا اتفاق اجتماعی، با آدمایی که نمی شناسید سر صحبت رو باز کنین یا کار یا پروژه ای رو که در حالت عادی واسه تون ترسناکه، قبول کنین. اعتماد به نفس داشتن رو تمرین کنین و مطمئن باشین که خیلی زود عزت نفس جزئی از وجودتون می شه.

  • تنبلی و دست روی دست گذاشتن فقط ترس و دودلی واسه تون به همراه میاره، در حالی که اگه عمل کنین، اعتماد به نفس و جرئت تون بیشتر می شه. به عنوان یک تمرین، ترسا و توانایی هاتون رو بنویسین. خیلیا به شما میگن روی ضعف هاتون کار کنین اما بهتره روی نقاط قوت تون سرمایه گذاری کنین و اونا رو پرورش بدین. اگه وقت و انرژی تون رو وقف نقاط مثبت تون بکنین، اعتماد به نفس در وجود تون جرقه می زنه و روز به روز بیشتر می شه.

۶. آماده باشین

یادتون باشه: برنامه ریزی جلوی کارکرد ضعیف رو میگیره. هر چقدر آماده تر باشین، احساس لیاقت و مهارت بیشتری دارین و اعتماد به نفس تون هم بیشتر می شه. آمادگی باعث می شه که اتفاقای بد و یهویی زندگی، نتونن شما رو شکست بدن.

  • همه چیز رو در مورد کار، رشته تحصیلی، هدفا و خلاصه هر چیزی که راه زندگی تون رو به طرف موفقیت هدایت می کنه یاد بگیرین. قبل اینکه یک کار رو شروع کنین به انتظارها و هدف هاتون در انتهای راه فکر کنین، اما خیلی بلندپرواز نباشید. هدفا و کارهای بزرگ رو به قسمتای کوچیک و قابل مدیریت تقسیم کنین.

و سخن آخر این که یادتون باشه طولانی ترین مسیرها با یه قدم کوچیک شروع می شن و اگه صبور و ثابت قدم باشین، می تونین خیلی آسون اعتماد به نفس تون رو زیاد کنین. دیدن «فیلم آموزشی: ۳ روش واسه افزایش اعتماد به نفس» رو هم از دست ندین، در این فیلم با نکات بیشتری درمورد تقویت اعتماد به نفس آشنا میشید که به کمک تون خواهد اومد.

 


Leave a Reply